07-09-2011 09:50 przez Maciej Młynarczyk

Zaczyna się Rok Regionów!

We wrześniu w ZHP zaczyna się Rok Regionów. Jednostki harcerskie w całej Polsce są zaproszone do skoncentrowania się w swojej pracy na zagadnieniach związanych z tożsamością regionalną. Głównym celem tych działań jest pomóc mieszkańcom naszych małych (i „średnich”) ojczyzn w odkrywaniu i pogłębianiu poczucia więzi z regionem, w którym żyją.

Więcej...

20-06-2011 10:13 przez Maciej Młynarczyk

Konkurs "Graj w dziedzictwo"

Jesienią tego roku drużyny harcerskie w całej Polsce mogą wziąć udział w niezwykłej inicjatywie - w konkursie na grę terenową popularyzującą lokalne dziedzictwo kulturowe. Przystępując do udziału w konkursie, możemy włączyć się w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa - największego w Europie projektu społecznego i edukacyjnego, najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu.

Więcej...

31-05-2011 21:18 przez Maciej Młynarczyk

Wyniki konkursu "Poland is cool"

Opublikowano wyniki konkursu filmowego "Poland is cool". I i III miejsce zajęły filmy zgłoszone przez 4 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Azurian", Hufiec Białystok, II miejsce zajął film przygotowany przez 13 Próbną Poznańską Drużynę Harcerzy Starszych ʺGrzmotʺ, Hufiec Poznań-Siódemka.

Więcej...