Czerwiec 2011

Konkurs "Graj w dziedzictwo"

20-06-2011 10:13 przez Maciej Młynarczyk

files/polskamyslaca/obrazki/Graj_plakat.jpgJesienią tego roku drużyny harcerskie w całej Polsce mogą wziąć udział w niezwykłej inicjatywie - w konkursie na grę terenowa popularyzującą lokalne dziedzictwo kulturowe. Przystępując do udziału w konkursie, możemy włączyć się w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa - największego w Europie projektu społecznego i edukacyjnego, najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu.

Będziemy mieli okazję sprawdzić się w tym, co tak dobrze nam się  udaje w śródrocznej pracy. Porównanie z innymi uczestnikami konkursu będzie też dla nas ważnym sprawdzianem:  jak wyglądamy na tle innych pod względem pomysłowości, atrakcyjności i wartości merytorycznej naszych przedsięwzięć, umiejętności promowania naszych przedsięwzięć w lokalnym środowisku.

Konkurs "Graj w dziedzictwo" organizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) i Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W 2011 roku, szczególnym dla Polski, która tym razem będzie gospodarzem Europejskiego Forum Dziedzictwa, tematem przewodnim są KAMIENIE MILOWE. W porównaniu z tematami z lat ubiegłych – zabytkami techniki i zabytkami militarnymi – jest on o wiele szerszy i daje niemal nieograniczone pole do popisu.

 
Kamienie milowe, inaczej mówiąc – epokowe wydarzenia – to w dziejach Polski np. Unia Lubelska, Bitwa Warszawska czy Konstytucja 3 maja. W skali lokalnych społeczności może to być każde wydarzenie lub proces (czasami wywołany przez konkretną osobę), który w znaczący sposób wpłynął na zmianę sposobu myślenia ludzi i jakości życia.

Bliższe informacje, zgłoszenia: kliknij tutaj.